Kwietniki z desek: Kreatywne pomysły na tworzenie unikalnych kwietników z desek

Wnętrze

Nowoczesne ogrody to miejsca, które poza funkcjonalnością, powinny charakteryzować się pięknem i unikalnością. Kwietniki z desek stanowią jeden z najlepszych sposobów na to, aby wprowadzić do ogrodu wartościowe akcenty, które nie tylko zwiększą jego walory estetyczne, ale również pozwolą na uprawianie ulubionych roślin.

 1. Dlaczego warto postawić na kwietniki z desek?
  Kwietniki z desek to bardzo interesujące rozwiązanie, które posiada wiele zalet. Na pewno ważnym aspektem jest to, że są one w stanie idealnie dostosować się do potrzeb użytkownika, zarówno pod względem rozmiaru, jak i kształtu oraz wykończenia. Deski stanowią materiał, który jest bardzo prosty w obróbce, dzięki czemu możemy za ich pomocą stworzyć praktycznie każdy projekt, jaki tylko stanie nam na myśli.

 2. W jakich miejscach najlepiej wykorzystać kwietniki z desek?
  Praktycznie wszędzie! Kwietniki z desek to uniwersalne rozwiązanie, które sprawdzi się zarówno w przypadku ogrodów o klasycznym charakterze, jak i nowoczesnych. Pięknie prezentują się, jako element dekoracyjny na tarasie, balkonie, a nawet wewnątrz domu. Są idealnym antidotum na monotonię i pozwalają w prosty sposób wprowadzić do przestrzeni elementy naturalne.

 3. Jakie materiały warto wykorzystać do stworzenia kwietników z desek?
  Do wykonania kwietników z desek warto wykorzystać materiały najwyższej jakości. Odpowiednio wybrane deski oraz elementy mocujące pozwolą na uzyskanie trwałych, a jednocześnie stylowych rozwiązań. Do stosowania w ogrodach polecamy drewno dębowe, a także nieco bardziej egzotyczne odmiany, takie jak meranti, jatoba czy bangkirai.

 4. Kreatywne pomysły na kwietniki z desek
  • Kwietnik jako tło do altany – Warto postawić na dużą deski na stelażu z pni drzew, by otrzymać niebanalne tło dla altany. Wewnątrz stworzonej przestrzeni znajduje się miejsce na stolik, ławki, oraz lokalizację wielu pięknych roślin.
  • Kwietnik jako środek stolu – Drewniany kwietnik może stanowić piękny i oryginalny dodatek do zestawu mebli ogrodowych. Wprost idealnie wpisuje się w modne trendy minimalistyczne, kojarzące się z naturalnymi, dostojnymi i szlachetnymi materiałami.
  • Kwietnik jako element ściany tarasu – Kwietnik z desek świetnie sprawdza się jako wykończenie ściany tarasu. Warto postawić na deski z przesłaniem, grafiką bądź ciekawym motywem, dzięki czemu otrzymamy trwałe i oryginalne rozwiązanie.

 5. Podsumowanie
  Kwietniki z desek to bardzo ciekawy i uniwersalny sposób na wprowadzenie do ogrodu pięknych akcentów, które pozwolą na uprawianie roślin oraz uszlachetnią przestrzeń dookoła domu. Niwelują one również problem braku miejsca oraz pozytywnie wpływają na estetykę całej aranżacji. Zatem jeśli szukasz inspiracji na piękne kwietniki z desek – koniecznie przetestuj nasze pomysły!