Meble i dodatki w stylu retro: Powrót do przeszłości w modnym wydaniu

Wnętrze

Meble i dodatki w stylu retro: powrót do przeszłości w modnym wydaniu

Styl retro to coraz modniejsza opcja w aranżacji wnętrz. Przynosi on niepowtarzalny klimat, wręcz nostalgiczny, ale jednocześnie elegancki i ponadczasowy. Meble i dodatki w stylu retro to właśnie takie elementy, które wraz z odpowiednio dobraną kolorystyką i materiałami wprowadzą nas w czasoprzestrzeń sprzed kilkudziesięciu lat. Jakie trendy i inspiracje królują obecnie w aranżacji w stylu retro?

Światła i kolory w stylu retro

Światła i kolory to kluczowe elementy aranżacji retro. W aranżacji wnętrz w stylu retro dominują ciepłe barwy, jak pomarańcz, czerwień i brąz. Charakterystycznymi elementami mogą być odcienie zieleni oraz oczywiście beż, biel i czarny. Kolorystyka w stylu retro ma być wyrazista, ale nie przyciągać uwagi. Żyrandole i lampy w stylu retro, szklane klosze i lampki nocne z kolorowym szkłem nadawać będą wnętrzu niepowtarzalnego klimatu.

Meble w stylu retro

Meble z lat 50. i 60. to klasyka stylu retro. W aranżacji w stylu retro zastosowanie znajdą np. meble z drewna pokrytego żywicą. Charakterystyczne są niewielkie nóżki okrągłe i stoły z zaokrąglonymi krawędziami. Niepowtarzalne będą też ławy i półki, wykonane ze stali szlachetnej lub lakierowanych. W sypialni warto postawić na meble w stylu Retro, takie jak łóżka z prostymi nóżkami i drewnianym stelażem. Do ozdoby warto wykorzystać stare szafki i komody, ale i ocalone piece i radiowe o ciekawe kształtach i rozwiązaniach.

Dodatki w stylu retro

W aranżacji w stylu retro duże znaczenie mają dodatki – kocuury, poduszki, obrazki, ale również zegary, ramki i wazony. Camberwell to między innymi charakterystyczny wzór, który mógłby pojawić się na kocu, lub fartuchu kuchennym.

Dodatkowo, warto zaopatrzyć się w akcesoria, takie jak ozdobne poduszki, dywaniki, ale również drobiazgi, takie jak stylowe zegary i budziki, importowane wazony, a także karykatury bohaterów, który popularnością cieszyli się w przeszłości.

Wprowadzenie do mieszkania gazetek z lat 50, 60 i 70 to też dobre rozwiązanie, które doda klimatu.

Aranżacja wnętrz w stylu retro nie musi być jednocześnie staroświecka i „zakurzona”. Meble i dodatki w stylu retro potrafią nadać wnętrzu niepowtarzalny klimat, a jednocześnie wprowadzić do naszych pomieszczeń odrobinę nowoczesności i modnych rozwiązań.