Styl boho w domu: Kolorowość, luz i klimat artystycznej swobody

Wnętrze

Styl boho w domu: kolorowość, luz i klimat artystycznej swobody

Styl boho to podejście, które kojarzy się z wolnością, ekspresją i artystycznym swobodnictwem. Ten oryginalny styl zagoszcza już nie tylko w modzie, ale również w aranżacji wnętrz. Dzięki niemu możemy uzyskać niepowtarzalne wnętrza, które sprzyjają odpoczynkowi, wyciszeniu i kreatywnemu rozwojowi.

  1. Kolory, motywy i faktury

Boho to styl, w którym mieszają się różne wzory, kształty i kolory. Nie ma jednego konkretnego stylu boho, który narzucałby ściśle określone zasady, dlatego możemy pozwolić sobie na wiele eksperymentów. Z jednej strony możemy postawić na naturalne, ziemiście kolory, które wprowadzą do domu spokój i harmonię. Z drugiej, możemy zdecydować się na bardziej wyraziste, intensywne kolory, które przyciągają uwagę i podnoszą nastrój. Ważne jest, by połączenie kolorów i faktur było spójne i harmonijne. Ponadto, w stylu boho ważne są też kontrasty i mocne akcenty, dlatego warto pomyśleć o kilku efektownych dodatkach, które sprawią, że wnętrze nabierze charakteru.

  1. Eklektyzm i słowo klucz: Naturalność

Styl boho łączy w sobie różne epoki, kultury i style. Kiedy aranżujemy wnętrze w stylu boho, możemy pozwolić sobie na wiele mieszania i łączenia. Ważne jednak, by te elementy były ze sobą skorelowane w jakimś sensie. Nie chodzi bowiem o wprowadzenie do domu chaosu i przypadkowości. Styl boho ceni przede wszystkim wyjątkowość i naturalność, dlatego warto pomyśleć o kilku elementach, np. zestawienie kilku narzut czy kołder w różnych fakturach i kolorach, ale zawsze z naturalnych materiałów. Takie detale sprawią, że wnętrze nabierze charakteru i osobowości.

  1. Dekoracje i dodatki w stylizacji boho

W stylu boho powinniśmy postawić na dodatki, które przyciągają uwagę i podkreślają indywidualność. Ważne są również ręcznie robione elementy wyposażenia, witraże, grafiki czy obrazy. Warto sięgnąć po kilka dodatków, które przyciągną uwagę, a niekoniecznie będą pasować do dominującej kolorystyki wnętrza. Np. na jasne ściany doskonale sprawdzą się kolorowe ramki, inspirujące cytaty lub przesłania, a na tapety w florystyczne wzory – ręcznie wykonane dekoracyjne zwierzaki, które dodadzą uroku i artystycznego klimatu.

  1. Meble i tekstylia

W stylu boho ważne są wygodne meble oraz naturalne materiały. Możemy zdecydować się na rożnego rodzaju siedziska, sofy, fotele czy narożniki. Dobrej jakości meble w stylu boho powinny wyróżniać się nie tylko gustownym wykończeniem, ale też wygodnym kształtem. Tkaniny, które wykorzystujemy do wykańczania mebli i wnętrza, powinny być przede wszystkim miękkie i przyjemne w dotyku – tutaj kreatywne, ręcznie robione narzuty, poduszki oraz pledy, z pewnością spełnią wymagania miłośników boho.

  1. Klimat artystycznego swobodnictwa

Styl boho to także styl artystyczny. W domu urządzonym w takim stylu ważne jest, by czuć swobodę i inspirację. Miejsce, w którym będziemy spędzać czas, powinno sprzyjać rozwojowi kreatywności i rozwijaniu naszej artystycznej wyobraźni. Z tego powodu warto pomyśleć o kilku roślinach, które wprowadzą do wnętrza niuans natury oraz zamontować głośniki, w których usłyszymy ulubioną muzykę, czy podłączyć projektory, by w ciepłe wieczory zrobić atmosferyczny seans filmowy.

Wnętrze w stylu boho to przede wszystkim swoboda, indywidualność i kreatywność. Warto zdecydować się na kilka elementów, które pomogą nam osiągnąć swój cel i sprawią, że nasze wnętrze nabierze niepowtarzalnego klimatu. W ten sposób z łatwością zyskamy wymarzone, artystyczne miejsce, które będzie kojarzyło się z odpoczynkiem, relaksacją i indywidualnym stylem.